Ako do Chorvátska

Ubytovanie v Chorvátsku

Vlakom

Ak by ste radi strávili svoju dovolenku v Chorvátsku, ale nemáte auto, neradi cestujete autobusom alebo sa bojíte lietania, môžete využiť vlakovú dopravu. Tento spôsob dopravy do tejto destinácie je síce najdlhší, ale za to ide o pohodlnú a cenovo veľmi dostupnú prepravu k Jadranskému moru. Okrem možnosti využitia lôžkových alebo lehátkových vozňov môžete tiež prepraviť svoj motocykel, bicykel, ale nakoniec aj svoje auto.

Pokiaľ chcete cestovať zo Slovenskej republiky, môžete využiť CITY STAR, ktorého nástupná stanica je Bratislava a konečná stanica je Split. Spiatočný lístok stojí 130,40 EUR

Pokiaľ chcete cestovať z Českej republiky, môžete využiť vlakové spojenie EC 277/1204 do Splitu, ktoré premáva od polovice júna (června) do konca augusta (srpna). Vlak premáva z Prahy v utorok a piatok o 9:42 a do Splitu prichádza na druhý deň ráno o 8:24. Na spiatočnú cestu sa vydáva spoj č. 1205/EC 276 vždy v stredu a v sobotu o 18:50 a späť do Prahy prichádza na druhý deň o 18:18.

Podrobnejšie informácie o tomto spôsobe dopravy do Chorvátska môžete nájsť na nasledujúcich web stránkach:

- CITY STAR – vlakové spojenie Bratislava – Split
- EC 277/1204 – vlakové spojenie Praha – Split

Na vyhľadávanie vlakovej dopravy v rámci Chorvátska je najlepšie použiť internetovú stránku DB Bahn, s ktorou je priamo spojená aj stránka Chorvátskych železníc.

Dĺžka cestovania na vybraných trasách v rámci Chorvátska:
Záhreb – Rijeka: asi 4 hodiny
Záhreb – Split: asi 6 hodín (rýchlik) alebo asi 9 hodín (osobný vlak)

Možnosti ubytovania

Možnosti prenájmu